دبستان دوره دوم پسرانه غیردولتی حضرت ابوالفضل(علیه السلام) اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

نکات مهم تربیتی جهت اطلاع اولیای دانش آموزان

1 ـ والدین باید در همة زمینه ها الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند .

2 ـ محبت و امنیت از طرف والدین باعث پیشرفت در خلاقیت و نبوغ دانش آموز می شود

3 ـ والدین باید با رفتارهای کودکانة خود با فرزند خود ارتباط برقرار کرده تا او رابطه برقرار کردن را فرا گیرد و خود را در ابراز احساسات و عواطف آزاد ببیند .

4 ـ صبحانة کامل خوردن همراه با آرامش باعث افزایش یادگیری در دانش آموزمی شود .

5 ـ برای دانش آموز خود کتابخانة شخصی ایجاد کنید و او را به کتابفروشی ببرید و حداقل هفته ای یک بار کتاب مورد علاقه اش را تهیه نمایید .

6 ـ سعی کنید به مدت کوتاه به فرزندتان اجازه دهید تلویزیون و ویدئو و کامپیوتر و  ببیند تلاش کنید کتاب جانشین آنها شود زیرا اسفتادة بیش از اندازه در این موارد  خلاقیت او را سرکوب می نماید .

7 ـ دانش آموز در این سن باید هشت ساعت در شبانه روز بخوابد تا ذهنش همیشه بیدار و سرحال باشد .

8 ـ قبول نماییم که نوشتن برای نبوغ و خلاق بار آوردن دانش آموز یک ضرورت است .

9 ـ والدین ، علاقه و محبّت  ، در انجام تکالیف فرزندشان نشان دهند و دانش آموز را هیچکاه مجبور به انجام تکالیف نکنند با تحسین کردن او را تشویق نمایید . بگذارید دانش آموز ، شما را در حال خواندن و نوشتن ببیند تا برای او الگو شوید .

10 ـ هر گز به جای دانش آموز خود ننویسید باید زمینه ای ایجاد کرد که خود او بنویسد  ، همکاری با او در انجام تکالیف بدون نوشتن برای مفید می باشد .

11 ـ از نوشته های او انتقاد نکنید . نکات مثبت نوشته های او را تقویت کنید که موجب سرخوردگی او نشود .

12 ـ تهیة‌ دفتر خاطرات و کمک به او جهت نوشتن خاطرات روزانه موجب بروز علاقة او به نوشتن و شگوفایی بلوغ فکری می شود .

13 ـ وسایل و امکانات نوشتن  و در صورت امکان اتاقی مجزا را برای دانش آموزتان فراهم نمایید . با برنامه ریزی روزانه که با هماهنگی و قبول فرزندتان  تنظیم کرده اید نظم کاری را در او ایجاد نمایید . و جهت حُسن انجام آن پاداش در نظر بگیرید .

14 ـ در خانواده ای که میان افراد آن روابط گرم و محبّت آمیزی برقرار است تبادل فکری و عاطفی از راه سخن گویی بیشتر انجام می گیرد .

15 ـ کودکان و نوجوانان دوست دارند درباره ی راههای انجام دادن امور با آنان مشورت و راهنمایی صورت گیرد ، نه آنکه فقط دستور دریافت دارند .

16 ـ رفتار بزرگسالان از قبیل پذیرفتن فرزندشان به عنوان انسانی شایسته ، توجه و احترام به آنان در ثبات اخلاقی تاثیر فراوانی به جا می گذارد .

17 ـ میان ناراحتیهای خانوادگی و عقب ماندگی درسی دانش آموز ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد .

18 ـ اوقاتی را صرف شناخت واقعی فرزندتان کنید و در کنار او شنوای احساساتش باشید .

19 ـ با درخواست پیشنهاد از فرزند خود ، دادن حق انتخاب ، درخواست کمک از آنها در اموری که توانایی دارند ، احساس ارزشمندی و اهمیّت را در آنها شکوفا نمایید .

20 ـ هرگز به فرزندتان نگویید که شخص بدی است و چون این کار به عزّت نفس او ضرر می زند . رفتار نامناسبی که از او سر زده را دوست نداشته باشید نه خود او را .

21 ـ با تشویق فرزندتان در انجام تکالیف و تمرین های لازم در ایام امتحانات به آنها دلگرمی دهید .

22 ـ دانش آموزانی که والدینشان را در حال خواندن می بیینند اغلب مطالعه کننده بار می آیند و این را می پذیرند که مطالعه کردن از فعالیتهای خیلی مهم است .

23 ـ با تشویق انگیزه ی نوشتن و خواندن را در فرزندتان ایجاد نمایید .( خواند کتابهای مورد علاقه و خلاصه نویسی از آن و بازخوانی برای شما  می تواند در رسیدن به این هدف مؤثر باشد . )

کلیپ روز معلم دبستان حضرت ابوالفضل (ع) شعبه 4

برای مشاهده

کلیپ پاسداشت مقام شامخ معلم و تبریک

مدیریت محترم دبستان حضرت ابوالفضل (ع) شعبه ۴ جناب دکتر سیاحیان

خدمت معلمین زحمت کش و کادر اداری _ آموزشی دبستان

 اینجا

را کلیک کنید .

صحبت های جناب آقای محمدی مدیر عامل مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل (ع)

برای مشاهده صحبت های جناب آقای محمدی

مدیر عامل مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل (ع)

و معرفی مجتمع آموزشی حضرت ابوالفضل (ع)

 اینجا کلیک کنید.

تشکیل اولین جلسه شورای مدرسه (شورای معاونین) در سال جدید

تشکیل اولین جلسه شورای مدرسه (شورای معاونین) در سال جدید با محوریت بررسی روند امور پرورشی و آموزشی  و برنامه ریزی امور پایانی سال تحصیلی جاری جهت ارائه خدمات بیشتر و بهتر به دانش آموزان عزیز.

شروع کلاس های فوق برنامه

کلاس های فوق برنامه پایه های چهارم و پنجم از پنجشنبه و به درخواست دانش آموزان آغاز می شود. کلاس های فوق برنامه پایه ششم نیز قبلا آغاز شده است. در پایه چهارم سرکار خانم مالکی و سرکار خانم آخوندی کلاس ها را برگزار می کنند و در پایه پنجم نیز کلاس های ریاضی و علوم توسط سرکار خانم کابلی و کلاس های ادبیات توسط سرکار خانم دکتر موذنی برگزار خواهد شد.

جهت اطلاعات بیشتر با دفتر دبستان تماس حاصل فرمایید.

جشن انقلاب اسلامی

انسان نسبت به هر حادثه ای با خواندن و مطالعه کردن علم حصول پیدا می‌کند اما در برخی مواقع هم نسبت به یک رویداد علم حضور دارد یعنی به صورت عینی حضور دارد و در برخی مواقع هم نقش آفرینی می‌کند اما باید توجه داشت حسی که از این دو ادراک حاصل می‌شود بسیار با هم متفاوت است و یکی از ابزار مهم و تاثیرگذاری که می تواند در بیان و انتقال این حس ها و ادراک نقش مهمی ایفاء کند، مدرسه است.  امروزه با نسل جوانی مواجه هستیم که تقریبا از وقوع انقلاب اسلامی، اطلاعات شهودی ندارند و اطلاعات حصولی آن‌ها هم ممزوج با قرائت های بعضا تحریف شده دیگران است. لذا با توجه به مطالب بیان شده در این هفته برنامه های زیر در دبستان اجرا خواهد شد.

شنبه: زنگ انقلاب و برگزاری مراسم و سر دادن شعارهای انقلابی توسط دانش آموزان و سخنرانی جناب آقای دکتر سیاحیان از جانبازان انقلاب اسلامی

یکشنبه: خواندن سرودهای دسته جمعی و انقلابی

دوشنبه: برگزاری مسابقات نقاشی همگانی به مناسبت ایام الله دهه فجر

سه شنبه: نمایش تئاتر انقلابی

چهارشنبه: اجرای سرود انقلابی

در ضمن در تمام روزهای هفته با توجه به روزشمار انقلاب اسلامی مقاله ای نیز توسط دانش آموزان قرائت خواهد شد.

نظرسنجی

لطفا قبل از تحویل کارنامه فرم نظرسنجی را از طریق پنل مربوطه پر کنید. این کار به ما کمک می کند تا خدمات بهتری را به فرزندان دلبند شما ارائه دهیم.

برگزاری اردو کلاس ششم

کلاس ششم امروز با حضور آقای دکتر اسلامی و سرکار خانم سعیدی و سایر هنکاران بزرگوار به بازدید میدان نقش جهان رفته و از مکان های تاریخی این مکان دیدن نمودند. جهت مشاهده کامل تر عکسها و کلیپ این روز به اینستا مدرسه مراجعه فرمایید.

جشنواره تغذیه سالم

جشنواره تغذیه سالم در دبستان حضرت ابوالفضل و بین تمامی دانش آموزان اجرا شد. از تمام مادران عزیز  که در این امر خطیر ما را یاری نمودند کمال تشکر و سپاس را داریم. همچنین از سرکار خانم یعقوبی نیز کمال تشکر را داریم.

برگزاری جلسات ضمن خدمت اردویی

کلاس های ضمن خدمت اردویی جهت ارتقای سطح اطلاعات اردویی پرسنل دبستان حضرت ابوالفضل برگزار شد. این کلاسها در شعبه وحید و با حضور تمامی همکاران برگزار گردید.